בלוג נוסף?

הסיבות להקמת בלוג נוסף יכולות להיות שונות ומגוונות: החל מהרצון להרוויח עוד כמה שקלים וכלה ברצון לנסות פרויקט חדש, שונה מעט מהקודמים, בשפה אחרת ומיועד לקהל יעד שונה. כך או כך, בסדרת הפוסטים שתעלה במהלך שלושת הימים הקרובים תוכלו לעקוב מקרוב ובזמן אמת אחר השקת בלוג עצמאי חדש, הפעם באנגלית.

למקומות, היכונו, צאו!

בחירת שם לבלוג. הנושאים של הבלוג החדש הם נושאים דומים לאלה של הבלוג הנוכחי, קרי, מדריכים, חדשות הקשורות בגוגל, מעט פוסטים בנושא גאדג'טים וניידים וכמובן בלוגינג.

נשקלו כמה וכמה (וכמה) שמות פוטנציאליים לבלוג על בסיס דומיינים פנויים בסיומת com. כאשר הכלל המנחה הוא ששם הדומיין לא יהיה ארוך מ-9-10 אותיות, לא יכלול מספרים או מקפים, יהיה קליט ופשוט לזכור וכמובן קשור לנושאי הבלוג.

בעוד שאת השם שנבחר בסופו של דבר (תודה גל, ארז) תגלו רק בסופה של סדרת הפוסטים הנוכחית, להלן רשימת הדומיינים שנשקלו לשמש את הבלוג החדש. כולם קצרים, קליטים וכמובן פנויים נכון לכתיבת שורות אלה. אולי תרצו להשתמש באחד מהם:

techesdaily.com, tipwing.com, tipsbee.com, intelitips.com, hivetip.com, nowtip.com, sweetip.com, tipdeck.com, tipicon.com, hintips.com, moretip.com, tipotec.com, tipsbot.com, scopped.com, chipsntips.com, thedailytechtip.com, tipcomp.com, tipdea.com, tipletts.com

אחסון. במקרה זה לא היה צורך להתלבט היכן לאחסן את הבלוג החדש. החשבון הבסיסי ב-Doreo (שם מאוחסן הבלוג הנוכחי) מאפשר הוספת דומיין נוסף לחשבון קיים ללא תוספת תשלום. מיותר לציין שגם הבלוג החדש ירוץ על WordPress, הרי לא מחליפים סוס מנצח.

השם נבחר. האחסון מוכן. הגרסה האחרונה (2.7.1) של WordPress הותקנה בהצלחה. מה שנותר בשלב זה (מלבד למלא את הבלוג בתוכן) הוא לבחור תבנית ולהתאים אותה לצרכינו, לבחור תוספים, לרשום את הבלוג במנועי החיפוש, לסדר את הפיד ועוד ועוד ועוד. בהחלט רשימה מרשימה של מטלות. מצד שני, איש לא הבטיח כי להקים בלוג עצמאי זה עניין של מה בכך. נמשיך:

התבנית. מזמן רציתי לנסות את Magatheme. זוהי תבנית מינימליסטית שקל לשנות אותה ו"לשחק" איתה כך שתיראה מושלמת. אבל לפני שניגש לביצוע שינויים בתבנית, נבחר תחילה את התוספים. הסתפקתי במינימום הנדרש (שמונה עשר) והרי הרשימה לפניכם:

התוספים

AdSense Manager – התוסף, כשמו כן הוא, מאפשר לנהל בקלות את מודעות ה-AdSense של גוגל בבלוג ולשלב אותן בפוסטים ובתבנית. כשנרצה לעדכן את הפרסומות ולקבוע, למשל, כי מעתה יוצגו רק פרסומות טקסט או רק פרסומות מבוססות גרפיקה, נוכל לעשות זאת במקום אחד בלבד.

All in One SEO Pack – נרצה שהבלוג ייראה במיטבו במנועי החיפוש.

Contact Form 7 – טופס יצירת הקשר הפופולרי שתומך ב-Captcha. ואם כבר בענייני Captcha, אזי התוסף הבא יפטור אותנו מתגובות הספאם:

WP-reCAPTCHA – יבחין, ברוב המקרים, בין אדם לרובוט ספאמר מעצבן. להפעלת התוסף, יש צורך ליצור חשבון ב-recaptcha.net ולהקליד את המפתחות שיתקבלו בהגדרות התוסף.

FeedBurner FeedSmith – בעזרת התוסף נוכל להעביר באופן אוטומטי את פיד ה-RSS של הבלוג ל-Feedburner וליהנות מסטטיסטיקות מפורטות, דיוור פוסטים חדשים למנויים ומשילוב פרסומות AdSense בפיד.

FireStats – תוסף סטטיסטיקות שלא זקוק להסברים נוספים.

כמובן שאי אפשר בלי Google XML Sitemaps – התוסף יצור ויעדכן את מפת הבלוג על כל הפוסטים והעמודים שלו בפורמט בו משתמשים מנועי החיפוש הגדולים (קראו: גוגל).

Multi-page Toolkit – כשנרצה להשתמש בפוסטים ארוכים מרובי דפים, התוסף יקל על החיים מבלי לבלבל את הקורא. חובה בכל בלוג.

עד כאן החלק הראשון. בחלק הבא – שמונה תוספים נוספים, רישום הבלוג במנועי החיפוש, כתיבת עמודי חובה בבלוג, טוויטר חדש ועוד הפתעות. הישארו איתי.